Goodie-pris för aktiva medlemmar som handlat senaste 12 mån. Logga in
Goodie-pris för aktiva medlemmar som handlat senaste 12 mån. Logga in
Goodie-pris för aktiva medlemmar som handlat senaste 12 mån.
Patagonia Retro Pile Vest är ett genialt isoleringslager eftersom det värmer upp kroppens vitala delar utan att fylla under jackan och hindrar din rörelsefrihet. Dessutom tar västen upp och väger mindre än en traditionell fleece i förpackningen och är därför också smart att ta med för användning under raster längs vägen.
Retro Pile Vest är i mjuk, läcker och extra mysig fleece som är perfekt året runt, oavsett om du behöver lite extra värme för en mysig stund vid elden eller ett extra varmt lager under skidjackan när du utmanar i backarna i januari.
Retro Pile Vest är designad med Patagonias långa och stolta tradition av fleeceproduktion i åtanke och är tillverkad av 100 % återvunnen polyester.
Västen sitter bra och säkerställer god rörelsefrihet oavsett om du använder den för daglig användning, lämnar ryggsäcken på halsen eller skidåkning under fötterna
Den har två bra punktering fickor och har en extra bröstficka för små föremål som telefon små pengar eller nycklar. Alla fickor kan stängas med blixtlås som har extra långa dragkedjedrag som gör det enkelt att komma in i fickorna även när du har kalla eller våta fingrar.
Retro Pile Vest har mjuk fiberpäls på båda sidor, vilket gör den extra mysig och läcker. Den har en hög krage som värmer nacke och nacke.
Allt som allt, en superversion av en varm fleeceväst för alla de många aktiviteterna både inne och ute på året.