Olympèa Body Lotion är en uppfriskande och berikande lotion från Paco Rabanne med samma oöverträffade doft som resten av Olympéa-serien, med en himmelsk kombination av strålande blommiga noter från jasmin och en rikedom från saltad vanilj. Doften överraskar med de gröna mandarinernas lätthet och färska ingefärsblommor. Det är en sublim doft – ett himmelskt uppvaknande utan jämlikhet. Toppnoter: Grön noter av mandarin, ingefära och jasminhjärta Salted Vanilla Base: ANVÄNDNING av Cashmere Wood & Ambra: Applicera på kroppen i önskade områden efter behov PRODUKTSPECIFIKATIONER: -En Bodylotion kan användas dagligen -Har en uppfriskande och återfuktande effekt -Innehåller 1-2 % doftkoncentrat TIPS: När en kroppslotion används på huden tillsammans med en Eau de Toilette eller Eau de Parfum från samma serie, förstärks och förlängs doften på kroppen.
Leveranstid: 2-5 arbetsdagar. Goodie medlemmar får fri frakt på ordrar över SEK 749 SEK. Frakten för icke Goodie medlemmar är från 49 SEK.
Vid köp i vår webbshop, kan man returnera en vara genom att skicka den i retur med posten inom 30 dagar, efter att man har mottagit varan. 59 kr för normalpaket skickade med medföljande returetikett. Magasin debiterar härmed 59kr från återbetalningen.