If you got it, flaunt it. Den viktigaste accessoaren i din sommargarderob är utan tvekan de nya ANIYAH-solglasögonen från Pilgrim som andas filmstjärne- och catwalkdesign. Ultrabreda skalmar och kantiga oversize-bågar i karamellbrunt med stora mörka linser ger dig massor av star quality. Oavsett om du solar vid poolen eller skyddar dig mot kamerablixtar, så plocka fram din inre diva och stråla ikapp med solen! Solglasögonen är tillverkade av 75% återvunnen plast och säljs i en tygpåse som kan användas både som skydd och putsduk. Alla Pilgrims solglasögon har UVA- och UVB-skydd, är CE-godkända och har UV400-skyddade glas.
Leveranstid: 2-4 arbetsdagar. Goodie medlemmar får fri frakt på ordrar över SEK 749 SEK. Frakten för icke Goodie medlemmar är från 49 SEK.
Vid köp i vår webbshop, kan man returnera en vara genom att skicka den i retur med posten inom 30 dagar, efter att man har mottagit varan. 59 kr för normalpaket skickade med medföljande returetikett. Magasin debiterar härmed 59kr från återbetalningen.